Zabezpieczenie ładunków w transporcie jest koniecznością, aby mogły one dotrzeć w doskonałym, nienaruszonym stanie do odbiorcy. W tym celu wykorzystywane są między innymi worki powietrzne, nazywane poduszkami powietrznymi lub workami sztauerskimi. Sprawdźmy, jak zabezpieczają one ładunek i gdzie są najczęściej wykorzystywane?
Czym są worki powietrzne?
Worki czy też poduszki powietrzne albo worki sztauerskie są elementem zabezpieczającym ładunek w transporcie. Zapewniają one jego pełną stabilizację i 100-procentowe bezpieczeństwo. Uniemożliwiają przemieszczenie się ładunku podczas przewozu, w wyniku czego mógłby on zostać uszkodzony, a nawet sytuacja ta mogłaby doprowadzić do utraty stabilności pojazdu, którym organizowany jest transport.
Zastosowanie worków powietrznych w praktyce
We wszelkiego rodzaju przewozach i transporcie ładunków mogą znaleźć zastosowanie zabezpieczenia w postaci worków sztauerskich. Chronią one przed przesuwaniem i uszkodzeniami ładunku, są elastyczne i lekkie, dlatego potrafią dopasować się i odpowiednio przylegać do ładunku. Firma pro-trans.pl, która w swojej działalności transportowej stosuje owe worki, podkreśla, że wytrzymują one nawet do 40 ton nacisku. W zależności od wybranego modelu worki powietrzne mogą być wielokrotnego użytku. Wytrzymują skrajne warunki atmosferyczne – zarówno niską temperaturę rzędu -25 stopni, jak i temperatury wysokie do 65 stopni Celsjusza.
Są one w stanie oszczędzić czas i pieniądze osób zlecających transport, a zwłaszcza tych, którzy go organizują. Towar zabezpieczony workami powietrznymi można szybko i łatwo załadować i wyładować, a takie pewne zabezpieczenie pozwoli w przyszłości uniknąć ewentualnych reklamacji ze strony odbiorców przewożonego towaru. Po użytku worki powietrzne można wyrzucić do odpadów przeznaczonych do recyklingu. Podlegają bowiem takim procesom w całości.
Worki sztauerskie mają wiele zalet i możliwości praktycznego użycia. Warto się nimi zainteresować, jeśli zależy nam na solidnym zabezpieczeniu przewożonych np. transportem drogowym ładunków. Nie będą one przemieszczać się w czasie jazdy, a ich umieszczenie pomiędzy ładowanym towarem nie sprawi żadnych trudności.
Dodaj komentarz