Leasing to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania pojazdów firmowych. Jest doceniany z powodu wiążących się z nim korzyści podatkowych, łatwej dostępności oraz faktu, że pozwala on uniknąć poniesienia dużego jednorazowego wydatku. Co ciekawe, w wielu przypadkach takie finansowanie ułatwia rozwinięcie działalności gospodarczej. Specjalną formą leasingu jest leasing dla nowych firm. Sprawdź, co należy o nim wiedzieć.
Leasing dla młodych przedsiębiorców – główne zalety
Leasing na start działalności niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz wcześniej wspomnianych zalet, takich jak tzw. tarcza podatkowa, finansowanie dla nowych firm (w tym start-upów) pozwala pozyskać pojazdy i maszyny niezbędne do prowadzenia własnego biznesu, nie tracąc przy tym płynności finansowej. Dzięki leasingowi początkujący przedsiębiorcy nie muszą angażować zbyt wielu środków, aby dokonać inwestycji. Wartość przedmiotu umowy zostaje rozłożona na mniejsze kwoty – opłatę początkową, comiesięczne raty oraz wykup – które łatwiej zapłacić.
W zależności od potrzeb można zdecydować się na leasing operacyjny albo finansowy. W przypadku każdego rodzaju finansowania można osiągnąć różne korzyści podatkowe – pierwszy z nich pozwala na wliczenie w koszty uzyskania przychodu całej miesięcznej raty i innych kosztów, a drugi – na dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Jeżeli interesuje Cię leasing dla nowej firmy, wejdź na stronę https://klf24.pl i poznaj dostępne oferty finansowania.
Leasing dla nowych firm – jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy?
W przypadku leasingu – inaczej niż ma to miejsce przy wnioskowaniu o kredyt bankowy – formalności ogranicza się do niezbędnego minimum. W praktyce oznacza to, że wymaga się od potencjalnych leasingobiorców niewielu dokumentów, aby rozpatrzeć ich wniosek i podpisać umowę. Przy finansowaniu, jakim jest leasing dla nowej firmy, zazwyczaj stosuje się procedurę uproszczoną. Aby moc ją przeprowadzić, zwykle trzeba spełnić określone warunki. Często należy wnieść opłatę wstępną o ustalonej wysokości (np. 10%) i wybrać pojazd o wartości nieprzekraczającej danej kwoty. Aby wyleasingować pojazd dla nowego przedsiębiorstwa w procedurze uproszczonej, potrzebne są następujące dokumenty: dowód osobisty, wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o numerze REGON i NIP.
Z czego wynika dostępność leasingu?
Leasing dla nowych firm jest łatwiej dostępny niż kredyt bankowy, co wiąże się ze specyfiką tego produktu finansowego. W przypadku częściej wybieranego przez przedsiębiorców (również tych młodych) leasingu przedmiot umowy leasingowej pozostaje własnością leasingodawcy. Oznacza to, że ryzyko ponoszone przez firmę leasingową jest minimalne. W razie niewypłacalności leasingobiorcy musi on oddać użytkowany pojazd. Co ważne, płatności zaplanowane są w taki sposób, by ich regulowanie nie okazało się dla przedsiębiorcy zbyt dużym obciążeniem.
Dla przedsiębiorcy rozpoczynającego działalność albo mającego krótki staż na rynku najważniejsze okazuje się to, by móc pozyskać finansowanie na warunkach odpowiadających jego specyficznej sytuacji. Niezależnie, czy chodzi o leasing samochodów ciężarowych, czy też finansowanie maszyn i sprzętów, nowa firma może liczyć na proste procedury, dopasowany do jej potrzeb harmonogram spłat, ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach oraz wszelkie korzyści wiążące się z leasingiem w jego standardowym wydaniu. Warto zatem skontaktować się z doradcą leasingowym, by sprawdzić dostępne oferty i uzyskać pojazdy niezbędne do prowadzenia działalności.
Dodaj komentarz