Każdy kierowca musi ubezpieczyć swoje auto. Nieprzebranie ofert poszczególnych firm może sprawić, że ostatecznie będziemy w kropce. Które wybrać, które jest najlepsze, na co postawić i na co zwrócić uwagę? Zakup samochodu jest przyjemną sprawą, jednak później jest kilka mniej przyjemnych etapów do pokonania.
Skup się na najważniejszych kwestiach
Z kupowaniem ubezpieczenia jest podobnie jak z kupowaniem samego auta. Musimy wybrać to, które będzie najlepiej odpowiadało naszym oczekiwaniom. Trzeba wziąć pod uwagę cenę poszczególnych pakietów oraz to, co oferują. Musimy wczytać się w to, co znajdziemy w umowie. Czy elementy w trakcie naprawy będą oryginalne, czy będą to zamienniki, jaka kwota widnieje w momencie, kiedy auto zostanie skradzione albo orzeknięta zostanie szkoda całkowita (tutaj ważne, aby był zapis o rynkowej wartości pojazdu).
Trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele kwestii. Czy poza OC zdecydować się również na AC, czy tylko na pakiety dodatkowe: ubezpieczenie szyb, opon, NNW, assistance. Jeśli sami nie mamy do tego głowy albo przytłacza nas nadmiar informacji, możemy skorzystać z pomocy brokera ubezpieczeń. Doświadczony pracownik pomoże nam wybrać najlepszą możliwą opcję w dobrej cenie. Wtedy będziemy mogli spokojnie opłacić ubezpieczenie i ruszać w trasę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, aby korzystać z usług renomowanych firm. One również mają w ofercie atrakcyjne ceny, ale nawet jeśli są one wciąż nieco wyższe, mamy przynajmniej pewność profesjonalnej pomocy.
Masz ubezpieczenie? O nic się nie musisz martwić
Posiadane ubezpieczenie znacznie ułatwia proces likwidacji szkody. Wiadomo, duży ruch miejski nie tylko skutkuje korkami, ale też dużą liczbą stłuczek i obcierek. Wystarczy, że ktoś nieuważnie zmieni pas, nie spojrzy w lusterko albo ma inny pojazd w martwym polu. I gotowe. Trzeba spisywać protokół. Jednak mając odpowiednie ubezpieczenie, na tym tak naprawdę nasze problemy się kończą.
Mamy protokół, mamy numer OC sprawcy. Dzwonimy do ubezpieczyciela i ten już wszystkim się zajmuje. Podobnie wygląda proces likwidacji szkody z AC. Tyle że z tego korzystamy najczęściej, kiedy sprawca jest nieznany. Tutaj protokół jest zbędny, po prostu od razu dzwonimy do ubezpieczyciela.
W obu przypadkach warto jest mieć zaufany warsztat, który podejmie się naprawy. Jednym z takich serwisów jest warszawska Autoreduta. Szybko, sprawnie i według zaleceń producenta samochodu wykona wszystkie niezbędne naprawy. Ponadto weźmie na siebie wszystkie niezbędne formalności. Wszystko po to, aby na odstawieniu samochodu do warsztatu skończyły się wszystkie niedogodności kierowcy. Kiedy sprawa jest już zamknięta, wystarczy odebrać pojazd, który ponownie jest w nienagannej kondycji.
Dodaj komentarz